گروه سلولزی گلستان

هسته اصلی گروه سلولزی گلستان در سال 1359 با تولید فرآورده های چوبی شکل گرفت و به تدریج با تولید تراورس های چوبی برای استفاده در خطوط ریلی کشور، تخته های اشباع شده برای استفاده در برج های خنک کننده نیروگاه های بزرگ کشور و همچنین تأمین تیرهای چوبی مورد نیاز شرکت مخابرات و وزارت نیرو توسعه یافت. در تکمیل و ارتقای بخش صنعت گروه، خطوط تولید پارکت چوبی، دستگاه های خشک کن چوب و روکش های چوب طبیعی راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.گروه سلولزی گلستان با توجه به توان و پتانسیل موجود، همچنین استفاده بهینه از فرآورده های چوبی و در راستای ارتقای تولید ملی در سال1377 اقدام به تأسیس و راه اندازی یک خط تولید تخته فشرده (نئوپان) نموده و در ادامه با توجه به نیاز بازار کشور، خطوط تکمیلی از جمله یک خط روکش Finish Foil (لترون)، پنج خط Short cycle (ملامینه) و یک خط آغشته سازی به منظور روکش نمودن تخته های تولیدی گروه را به بهره برداری رساند.در سال 1392 با توجه به تجربه و توان فنی، همچنین به منظور حمایت از تولید ملی و کاهش واردات، یک خط تولید MDF با آخرین تکنولوژی روز دنیا به دست مدیران و متخصصین توانمند گروه نصب و راه اندازی شده و متناسب با آن سه خط Short cycle (ملامینه) و یک خط آغشته سازی دیگر برای انجام عملیات تکمیلی را ایجاد و به بهره برداری رساند. این روند رشد و پیشرفت مطابق اهداف و ماموریت های گروه برای همیشه ادامه خواهد داشت.

reccat
listpro
company1

گروه سلولزی گلستان

شرکت صنایع کیمیاچوب گلستان شرکت صنایع کیمیاچوب گلستان عضو مجموعه"گروه سلولزی گلستان" تولیدکننده اوراق فشرده چوبی از نوع MDF،LDF و HDF در تابستان 1392 با تکیه برتوان تخصصی کارشناسان داخلی، فعالیت تولیدی خود را آغاز نموده است. ظرفیت تولید سالانه این شرکت بیش از 100،000 مترمکعب می باشد. ماشین آلات خط تولید ساخت کشورهای آلمان و ایتالیا و پرس آن از نوع پیوسته و ساخت شرکت Siempelkamp آلمان می باشد. ابعاد اوراق تولیدی این شرکت قابل تنظیم با طول دلخواه و عرض 183-210 سانتی متر و ضخامت 3 تا 25 میلیمتر بوده که برحسب تقاضای بازار قابل تولید و ارائه می باشند. کیفیت جامع و سرآمد، به عنوان محوری ترین هدف راهبردی شرکت صنایع کیمیاچوب گلستان، موجب گردیده تا شرکت، محصولاتی با سطح مرغوبیت متمایز برای مشتریان کیفیت محور خود با قیمت مناسب ارایه نماید. این شرکت دارنده گواهی سیستم مدیریت کیفیت ایزو 2015-9001 و ایزو 18001OHSAS و همچنین گواهینامه تائید صلاحیت آزمایشگاه ایزو 17025 بوده و استحکام فیزیکی اوراق و عدم وجود تاول و گسیختگی در آن ها، به صورت اتوماتیک و با دقت در سطح استانداردهای بین المللی کنترل و پایش می شوند.

شرکت تخته فشرده ممتاز گلستان عضو گروه سلولزی گلستان در سال 1377 تأسیس و با بهره گیری از خطوط تولید اروپایی به دست متخصصین ایرانی به بهره برداری رسید. محصولات تولیدی این شرکت شامل انواع تخته فشرده چوبی(نئوپان) است که با عرض 125سانتی متر و طول 183 تا 555 سانتی متر در ضخامت های مختلف، قابلیت عرضه به بازار را دارد. کلیه استانداردهای جهانی در تولید نئوپان از قبیل مقاومت خمشی و کششی، میزان رطوبت و غیره با حساسیت فراوان رعایت می گردد. همچنین محصولات این شرکت با اخذ گواهی کیفیت محصول از موسسه استاندارد ایران و کسب عنوان تولیدکننده برتر کیفی طی سال های مختلف یکی از مرغوب ترین نئوپان های داخلی است که امکان عرضه به بازارهای جهانی را دارد.

شرکت راش بینه گرگان عضو گروه سلولزی گلستان در سال 1378 آغاز به کار نمود‌. این شرکت دارای 2 خط پرس Short Cycle (ملامینه) با ظرفیت تولید سالانه 810،000 ورق، یک خط آغشته سازی کاغذ تا پهنای 130سانتی متر و ظرفیت 15،000،000مترمربع درسال، یک خط تولید نئوپان روکش طبیعی با ظرفیت سالانه 60،000 ورق و واحد اشباع چوب با توانایی انجام دو نوع اشباع روغنی کروئوزوت و محلول در آب سلکور(A.C.C) به میزان 6،000 مترمکعب در سال می باشد.

شرکت صنایع چوب سندل گرگان عضو گروه سلولزی گلستان در سال 1387 با بهره گیری از تکنولوژی روز تولید ورق های ملامینه با یک دستگاه پرس Short Cycle (ملامینه) اروپایی و ظرفیت سالیانه 360،000 ورق شروع به کار و پس از گذشت مدتی کوتاه با نصب و راه اندازی دو دستگاه پرس جدید ظرفیت خود را به سالانه 1،320،000 ورق در سایزهای 275*125 سانتی متر و 250*125 سانتیمتر رسانید.

شرکت صنایع کیمیاروکش گرگان عضو گروه سلولزی گلستان در سال 1392 با هدف روکش نمودن ورق های MDF تولیدی گروه و با بهره گیری از فن آوری روز دنیا تأسیس شد و همزمان سه خط پرسShort Cycle (ملامینه) با امکان تولید در سایزهای 280*210 سانتی متر و 366*183 سانتی متر و ظرفیت سالانه 1،200،000ورق، همچنین یک خط آغشته سازی تا پهنای 215 سانتی متر را راه اندازی و به بهره برداری رسانید.

آغشته سازی مطابق با فن آوری های روز دنیا طی دو مرحله صورت می گیرد، در مرحله اول کاغذ با رزین اوره فرمالدئید و سپس در مرحله بعد با رزین ملامین فرمالدئید آغشته می شود. این روش در حال حاضر با کیفیت ترین و بهترین روش آغشته سازی می باشد. شایان ذکر است که به منظور بهبود عملکرد رزین در فرآیند آغشته سازی، می بایست رزین را با افزودنی های خاصی ترکیب نمود. گروه سلولزی گلستان با بهره گیری از افزودنی های با کیفیت اروپایی که خواص فیزیکی رزین در فرایند آغشته سازی را افزایش داده و منجر به براق و مقاوم شدن هرچه بیشتر روکش بعد از پرس می گردد ، یکی از مرغوب ترین کاغذهای آغشته کشور را تولید و ارائه می نماید.گروه سلولزی گلستان علاوه بر داشتن چندین دستگاه پرس ملامینه دارای دو خط آغشته سازی است که خط اول قابلیت تولید تا پهنای 130سانتی متر با ظرفیت سالانه 15میلیون مترمربع و خط دوم امکان تولید تا پهنای 215سانتی متر با ظرفیت سالانه 25میلیون مترمربع را دارد و درکنار آغشته کردن کاغذهای مورد نیاز گروه توانایی عرضه کاغذ آغشته در طرح ها، رنگ ها و سایزهای گوناگون به بازار را دارا می باشد.